Akademik Kadro

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Prof.Dr. AHMET SERTBAŞ
Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. ZEYNEP ORMAN
Bölüm Başkanı Yrd. Dr.Öğr.Üyesi OĞUZHAN ÖZTAŞ
Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
  • Doç.Dr. ZEYNEP ORMAN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Dr.Öğr.Üyesi EYLEM YÜCEL DEMİREL
  • Dr.Öğr.Üyesi PELİN GÖRGEL
  • Dr.Öğr.Üyesi SİBEL SENAN
  • Dr.Öğr.Üyesi TOLGA ENSARİ
Bilgisayar Donanımı ve Gömülü Sistemler Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. AHMET SERTBAŞ ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. SABRİ ARIK
  • Dr.Öğr.Üyesi FATİH KELEŞ
  • Dr.Öğr.Üyesi MUSTAFA DAĞTEKİN
  • Arş.Gör.Dr. MUHAMMED ERDEM İSENKUL
  • Arş.Gör. DAVUT ÇELİK
  • Arş.Gör. RAMİZ GÖRKEM BİRDAL
Siber Güvenlik Ana Bilim Dalı
  • Dr.Öğr.Üyesi MUHAMMED ALİ AYDIN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Dr.Öğr.Üyesi GÜLSÜM ZEYNEP GÜRKAŞ AYDIN
  • Dr.Öğr.Üyesi ÖZGÜR CAN TURNA
  • Dr.Öğr.Üyesi ŞAFAK DURUKAN ODABAŞI
  • Arş.Gör.Dr. MEHMET DENİZ DEMİRCİ
  • Arş.Gör. DOĞUKAN AKSU
  • Arş.Gör. EBU YUSUF GÜVEN
  • Arş.Gör. MEHMET YAVUZ YAĞCI
  • Arş.Gör. NUREFŞAN SERTBAŞ
Yazılım Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Doç.Dr. ATAKAN KURT ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Doç.Dr. DERYA YILTAŞ KAPLAN
  • Doç.Dr. RÜYA ŞAMLI
  • Dr.Öğr.Üyesi EMEL ARSLAN
  • Dr.Öğr.Üyesi OĞUZHAN ÖZTAŞ
  • Dr.Öğr.Üyesi SELÇUK SEVGEN

Çevre Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Prof.Dr. BÜLENT ARMAĞAN
Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. BÜLENT ARMAĞAN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. GÜLSÜM YILMAZ
  • Prof.Dr. HÜSEYİN SELÇUK
  • Prof.Dr. NEŞE TÜFEKCİ
  • Prof.Dr. NİLGÜN BALKAYA
  • Prof.Dr. NÜKET SİVRİ
  • Prof.Dr. RECEP BONCUKCUOĞLU
  • Prof.Dr. SEMİH NEMLİOĞLU
  • Doç.Dr. ATAKAN ÖNGEN
  • Doç.Dr. BURCU ONAT
  • Doç.Dr. EMİNE ELMASLAR ÖZBAŞ
  • Doç.Dr. HÜSEYİN KURTULUŞ ÖZCAN
  • Doç.Dr. İLDA VERGİLİ
  • Doç.Dr. SERDAR AYDIN
  • Doç.Dr. ÜLKÜ ALVER ŞAHİN
  • Doç.Dr. YALÇIN AŞKIN ÖKTEM
  • Doç.Dr. YASEMİN KAYA
  • Doç.Dr. ZEREN BERİL ÖZÇELEP
  • Dr.Öğr.Üyesi ENDER ÇETİN
  • Dr.Öğr.Üyesi NAİM SEZGİN
  • Arş.Gör.Dr. GÜLER TÜRKOĞLU DEMİRKOL
  • Arş.Gör.Dr. MUHAMMED İBERİA AYDIN
  • Arş.Gör. AYŞE ELİF ATEŞ
  • Arş.Gör. BURAK YÜZER
  • Arş.Gör. COŞKUN AYVAZ

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Doç.Dr. GÖKHAN KARA
Bölüm Başkanı Yrd. Dr.Öğr.Üyesi MURAT YILDIZ
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Doç.Dr. GÖKHAN KARA ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. MOHAMMED ABDELGAWWAD IBRAHIM SHARAF
  • Doç.Dr. ESMA GÜL EMECEN KARA
  • Dr.Öğr.Üyesi AYFER ERGİN
  • Dr.Öğr.Üyesi BİRSEN KOLDEMİR
  • Dr.Öğr.Üyesi GÜLDEM ELMAS
  • Dr.Öğr.Üyesi GÜLSÜM KORALTÜRK
  • Dr.Öğr.Üyesi GÜZİDE ÖNCÜ EROĞLU PEKTAŞ
  • Dr.Öğr.Üyesi MURAT YILDIZ
  • Dr.Öğr.Üyesi SİBEL BAYAR
  • Öğr. Gör. ERSOY KAÇMAZ
  • Arş.Gör. OLGAY OKŞAŞ

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü

Biyomedikal Ana Bilim Dalı
  • Dr.Öğr.Üyesi ABDURRAHİM AKGÜNDOĞDU ( Vekil Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Arş.Gör. BURAK CEYLAN
  • Arş.Gör. MERVE DOĞRUYOL BAŞAR
Elektrik Tesisleri Anabilimdalı
  • Prof.Dr. MUKDEN UĞUR ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Doç.Dr. ERKAN ATMACA
  • Dr.Öğr.Üyesi AYSEL ERSOY YILMAZ
  • Dr.Öğr.Üyesi CENGİZ POLAT UZUNOĞLU
  • Dr.Öğr.Üyesi İBRAHİM GÜNEŞ
  • Arş.Gör. FATİH ATALAR
Elektronik Anabilimdalı
  • Prof.Dr. FIRAT KAÇAR ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. BEKİR SIDDIK BİNBOĞA YARMAN
  • Doç.Dr. SEFA ÇELİK
  • Doç.Dr. YASİN ÖZÇELEP
  • Dr.Öğr.Üyesi ABDURRAHİM AKGÜNDOĞDU
  • Dr.Öğr.Üyesi KORAY GÜRKAN
  • Arş.Gör. SEDAT KILINÇ
Kontrol ve Kumanda Sistemleri Anabilimdalı
  • Dr.Öğr.Üyesi NEVRA BAYHAN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. ABDUL RAHMAN HUSSIAN
  • Dr.Öğr.Üyesi HASAN TİRYAKİ
  • Dr.Öğr.Üyesi RANA ORTAÇ KABAOĞLU
  • Dr.Öğr.Üyesi TARIK VELİ MUMCU
  • Arş.Gör. FATİH ADIGÜZEL
Telekomünikasyon Anabilimdalı
  • Dr.Öğr.Üyesi BAHATTİN KARAKAYA ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Dr.Öğr.Üyesi MAHMUT ÖZTÜRK
  • Arş.Gör.Dr. OLCAY AKBULUT KURUŞ
  • Arş.Gör.Dr. YEŞİM HEKİM TANÇ

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Prof.Dr. ŞÜKRÜ ALP BARAY
Bölüm Başkanı Yrd. Prof.Dr. MEHMET MUTLU YENİSEY
Bölüm Başkanı Yrd. Dr.Öğr.Üyesi MURAT AKAD
Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. ŞÜKRÜ ALP BARAY ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. MEHMET MUTLU YENİSEY
  • Prof.Dr. ŞAKİR ESNAF
  • Doç.Dr. DİLEK YILMAZ BÖREKÇİ
  • Doç.Dr. TARIK KÜÇÜKDENİZ
  • Doç.Dr. YUSUF SAİT TÜRKAN
  • Dr.Öğr.Üyesi ERSİN NAMLI
  • Dr.Öğr.Üyesi FATİH TÜYSÜZ
  • Dr.Öğr.Üyesi FUNDA HATİCE SEZGİN
  • Dr.Öğr.Üyesi MURAT AKAD
  • Dr.Öğr.Üyesi SİNEM BÜYÜKSAATÇI KİRİŞ
  • Dr.Öğr.Üyesi TUNCAY ÖZCAN
  • Arş.Gör.Dr. ÖZLEN ERKAL SÖNMEZ
  • Arş.Gör. CEYDA ZOR
  • Arş.Gör. ÖMER ALGORABİ
  • Arş.Gör. ZEYNEP BEKTAŞ TOPÇU

İnşaat Mühendisliği Bölümü

Geoteknik Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. İLKNUR BOZBEY ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Doç.Dr. MUSTAFA KUBİLAY KELEŞOĞLU
  • Doç.Dr. SADIK ÖZTOPRAK
  • Arş.Gör.Dr. CİHAN ÖSER
  • Arş.Gör.Dr. ZÜLAL AKBAY ARAMA
  • Arş.Gör. SİNAN SARĞIN
Hidrolik Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. CEVZA MELEK KAZEZYILMAZ ALHAN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Dr.Öğr.Üyesi DİLEK EREN AKYÜZ
  • Dr.Öğr.Üyesi ÖMER FATİH YALÇIN
  • Arş.Gör. KAAN İLKER DEMİREZEN
Malzeme Ana Bilim Dalı
  • Doç.Dr. TURHAN BİLİR ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Arş.Gör. EZGİ GÜRBÜZ
Mekanik Ana Bilim Dalı
  • Doç.Dr. SİNAN MELİH NİGDELİ ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Dr.Öğr.Üyesi RASİM TEMÜR
Ulaştırma Ana Bilim Dalı
  • Doç.Dr. NİYAZİ ÖZGÜR BEZGİN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Arş.Gör.Dr. SEZAR GÜLBAZ
  • Arş.Gör. SAMİ CANKAT TANRIVERDİ
Yapı Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. NAMIK KEMAL ÖZTORUN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. CENK ALHAN
  • Prof.Dr. FAHRİYE KILINÇKALE
  • Doç.Dr. BARIŞ SAYIN
  • Doç.Dr. GEBRAİL BEKDAŞ
  • Doç.Dr. MÜCTEBA UYSAL
  • Doç.Dr. ÖZLEM SOLA
  • Doç.Dr. SAVAŞ ERDEM
  • Dr.Öğr.Üyesi BARIŞ YILDIZLAR
  • Dr.Öğr.Üyesi CEMİL AKÇAY
  • Dr.Öğr.Üyesi ERDEM DAMCI
  • Dr.Öğr.Üyesi ÖMER GİRAN
  • Dr.Öğr.Üyesi ÖMER FARUK KÜLTÜR
  • Dr.Öğr.Üyesi TURGAY ÇOŞGUN
  • Arş.Gör.Dr. BARIŞ GÜNEŞ
  • Arş.Gör.Dr. HATİCE GAZİ
  • Arş.Gör.Dr. OSMAN HÜROL TÜRKAKIN
  • Arş.Gör.Dr. UĞUR BOYRAZ
  • Arş.Gör. EZGİ ZEYNEP ÖZTORUN
  • Arş.Gör. SEDA ÖNCÜ DAVAS

Jeofizik Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Prof.Dr. ZİHNİ MÜMTAZ HİSARLI
Bölüm Başkanı Yrd. Prof.Dr. FERHAT ÖZÇEP
Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. HAKAN ALP
Sismoloji Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. ASIM OĞUZ ÖZEL ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. EŞREF YALÇINKAYA
  • Doç.Dr. ETHEM GÖRGÜN
  • Doç.Dr. NAŞİDE ÖZER
  • Doç.Dr. ONUR TAN
  • Dr.Öğr.Üyesi HANDE AYKURT VARDAR
  • Arş.Gör.Dr. BERRAK FIRAT
  • Arş.Gör. BURÇİN DİDEM TAMTAŞ
  • Arş.Gör. MEHMET SAFA ARSLAN
Uygulamalı Jeofizik Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. ALİ İSMET KANLI ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. ALİ MUHİTTİN ALBORA
  • Prof.Dr. AYSAN GÜRER
  • Prof.Dr. DAVUT AYDOĞAN
  • Prof.Dr. HÜSEYİN TUR
  • Doç.Dr. HAKAN ALP
  • Dr.Öğr.Üyesi FETHİ AHMET YÜKSEL
  • Dr.Öğr.Üyesi NİHAN HOŞKAN
  • Dr.Öğr.Üyesi OKAN TEZEL
  • Dr.Öğr.Üyesi OYA TARHAN BAL
  • Arş.Gör.Dr. ANİSYA B. TEKKELİ
  • Arş.Gör.Dr. GÖKHAN KARCIOĞLU
  • Arş.Gör. HAZEL DENİZ
  • Arş.Gör. MEHMET ALİ ÜGE
Yerfiziği Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. MUSTAFA KEMAL TUNÇER ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. FERHAT ÖZÇEP
  • Prof.Dr. MUALLA CENGİZ ÇİNKU
  • Prof.Dr. MURAT BAYRAK
  • Prof.Dr. ZİHNİ MÜMTAZ HİSARLI
  • Doç.Dr. NURDAN SAYIN
  • Dr.Öğr.Üyesi MELDA KÜÇÜKDEMİRCİ
  • Dr.Öğr.Üyesi ÖZLEM MAKAROĞLU

Jeoloji Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Prof.Dr. HAYRETTİN KORAL
Bölüm Başkanı Yrd. Dr.Öğr.Üyesi HASAN EMRE
Genel Jeoloji Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. HAYRETTİN KORAL ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. MUSTAFA ALİ ELMAS
  • Doç.Dr. ŞAMİL ŞEN
  • Dr.Öğr.Üyesi İSAK YILMAZ
  • Dr.Öğr.Üyesi MAHMUT ZİYA GÖRÜCÜ
  • Dr.Öğr.Üyesi MEHMET TURGUT
  • Dr.Öğr.Üyesi TÜLAY KÖKSOY
  • Dr.Öğr.Üyesi YAKUP ÇELİK
  • Arş.Gör. ELİF APAYDIN POŞLUK
  • Arş.Gör. MERVE MENTEŞ İŞCEN
  • Arş.Gör. SERDAR AKGÜNDÜZ
Maden Yatakları - Jeokimya Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. HÜSEYİN ÖZTÜRK ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. SABAH YILMAZ ŞAHİN
  • Doç.Dr. NURULLAH HANİLÇİ
  • Dr.Öğr.Üyesi RÜSTEM PEHLİVAN
  • Dr.Öğr.Üyesi YILDIRIM GÜNGÖR
  • Arş.Gör.Dr. CEM KASAPÇI
  • Arş.Gör.Dr. ZEYNEP CANSU
  • Arş.Gör. FATİH ÖZBAŞ
Mineroloji - Petrografi Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. MEHMET KESKİN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. TİMUR USTAÖMER
  • Doç.Dr. NAMIK AYSAL
  • Dr.Öğr.Üyesi DAVUT LAÇİN
  • Dr.Öğr.Üyesi HASAN EMRE
  • Dr.Öğr.Üyesi ZEYNEP ÖZBEY
  • Arş.Gör.Dr. ÖZGE KARSLIOĞLU TURGUT
  • Arş.Gör. DİRENÇ AZAZ
  • Arş.Gör. FATMA ŞİŞMAN TÜKEL
  • Arş.Gör. OKŞAN GÖKÇEN UĞURCAN
Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. ATİYE TUĞRUL ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. HAKAN HOŞGÖRMEZ
  • Prof.Dr. SÜLEYMAN DALĞIÇ
  • Dr.Öğr.Üyesi MURAT YILMAZ
  • Dr.Öğr.Üyesi ÖMER ÜNDÜL
  • Dr.Öğr.Üyesi ÖZLEM BULKAN
  • Arş.Gör. DOĞACAN ÖZCAN
  • Arş.Gör. ERDİ AVCI
  • Arş.Gör. MURAT BEREN

Kimya Bölümü

Analitik Kimya Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. MUSTAFA REŞAT APAK ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. ESMA TÜTEM
  • Prof.Dr. HAYATİ FİLİK
  • Prof.Dr. KEVSER SÖZGEN BAŞKAN
  • Prof.Dr. KUBİLAY GÜÇLÜ
  • Prof.Dr. MUSTAFA ÖZYÜREK
  • Prof.Dr. SEMA DEMİRCİ ÇEKİÇ
  • Doç.Dr. AYŞEM ARDA
  • Doç.Dr. SALİHA ESİN ÇELİK
  • Dr.Öğr.Üyesi BURCU BEKDEŞER
  • Dr.Öğr.Üyesi MUSTAFA BENER
  • Öğr. Gör. AYŞE NUR ÖNEM
  • Arş.Gör.Dr. ESİN AKYÜZ
  • Arş.Gör.Dr. ŞENER SAĞLAM
  • Arş.Gör.Dr. ZİYA CAN
  • Arş.Gör. ASİYE ASLIHAN AVAN
  • Arş.Gör. ASLI NESLİHAN AVAN
Anorganik Kimya Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. BAHRİ ÜLKÜSEVEN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. AYDIN TAVMAN
  • Prof.Dr. AYŞE ERÇAĞ
  • Prof.Dr. İRFAN KIZILCIKLI
  • Prof.Dr. TÜLAY BAL DEMİRCİ
  • Prof.Dr. YASEMİN KURT
  • Doç.Dr. MUSA ŞAHİN
  • Dr.Öğr.Üyesi BERAT İLHAN CEYLAN
  • Dr.Öğr.Üyesi SONGÜL EĞLENCE BAKIR
  • Dr.Öğr.Üyesi ŞÜKRİYE GÜVELİ
  • Arş.Gör. BUŞRA KAYA
  • Arş.Gör. ELİF AVCU
  • Arş.Gör. YELİZ KAYA
Biyokimya Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. REFİYE YANARDAĞ ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. ÖZLEM SAÇAN
  • Doç.Dr. SEVİM TUNALI
  • Dr.Öğr.Üyesi BERTAN BORAN BAYRAK
  • Dr.Öğr.Üyesi İSMET BURCU TÜRKYILMAZ
  • Arş.Gör. EDA DAĞSUYU
  • Arş.Gör. ONUR ERTİK
Fiziko Kimya Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. GÜLTEN ATUN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. AYBEN KİLİSLİOĞLU
  • Prof.Dr. AYŞE ZEHRA AROĞUZ
  • Prof.Dr. CEMAL ÖZEROĞLU
  • Prof.Dr. MEHMET RAUF BİRSEHAN MAHRAMANLIOĞLU
  • Prof.Dr. SÜHEYLA PURA ERGİN
  • Prof.Dr. ZEHRA TUBA ŞİŞMANOĞLU
  • Doç.Dr. GÖNÜL KEÇELİ
  • Doç.Dr. NİHAT AYAR
  • Dr.Öğr.Üyesi AYŞE ENGİN KURTOĞLU
  • Dr.Öğr.Üyesi SELCAN KARAKUŞ
  • Dr.Öğr.Üyesi SİNEM ORTABOY
  • Öğr. Gör. Dr. ELİF TÜZÜN
  • Arş.Gör.Dr. ELİF TÜRKER ACAR
  • Arş.Gör. EZGİ TAN
  • Arş.Gör. MERVE İLGAR
  • Arş.Gör. RUMEYSA TUTAR
  • Arş.Gör. SİBEL YAZAR AYDOĞAN
Organik Kimya Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. FATMA SERPİL GÖKSEL ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. MAKBULE ÇİĞDEM SAYIL
  • Prof.Dr. MEHMET ALTUN
  • Prof.Dr. NİHAL ONUL
  • Prof.Dr. ZELİHA GÖKMEN
  • Doç.Dr. ADEM ÇINARLI
  • Doç.Dr. HÜLYA ÇELİK ONAR
  • Doç.Dr. NAHİDE GÜLŞAH DENİZ
  • Doç.Dr. SERDAR GÖKŞİN AYDINLI
  • Doç.Dr. SİBEL ŞAHİNLER AYLA
  • Doç.Dr. TÜLAY YILDIZ
  • Dr.Öğr.Üyesi BELMA HASDEMİR
  • Dr.Öğr.Üyesi DEMET GÜRBÜZ
  • Dr.Öğr.Üyesi HASNİYE YAŞA
  • Arş.Gör.Dr. AYSEMA SAYIK MEHAN
  • Arş.Gör.Dr. AYŞECİK KAÇMAZ
  • Arş.Gör.Dr. FUNDA ÖZKÖK
  • Arş.Gör.Dr. HATİCE YILDIRIM

Kimya Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Prof.Dr. MEHMET BİLGİN
Bölüm Başkanı Yrd. Prof.Dr. İSMAİL İNCİ
Kimyasal Teknolojiler Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. GÜLTEN GÜRDAĞ ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. AHMET KAŞGÖZ
  • Prof.Dr. HASİNE KAŞGÖZ
  • Prof.Dr. HÜSEYİN DELİGÖZ
  • Prof.Dr. IŞIL ACAR
  • Prof.Dr. SAADET KEVSER PABUCCUOĞLU
  • Prof.Dr. TÜLİN BANU İYİM
  • Doç.Dr. ALİ DURMUŞ
  • Doç.Dr. NEVRA ERCAN
  • Doç.Dr. SERKAN EMİK
  • Doç.Dr. TUNCER YALÇINYUVA
  • Dr.Öğr.Üyesi MEHMET KORAY GÖK
  • Öğr. Gör. EREN YILDIRIM
  • Arş.Gör. GÖKNUR DÖNMEZ
  • Arş.Gör. NURCAN SIVRİ
  • Arş.Gör. SİBEL KÜÇÜKERTUĞRUL
Proses ve Reaktör Tasarımı Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. MUZAFFER YAŞAR ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. GÜLİN SELDA POZAN SOYLU
  • Prof.Dr. İSMAİL AYDIN
  • Prof.Dr. İSMAİL BOZ
  • Prof.Dr. MEHMET ALİ FARUK ÖKSÜZÖMER
  • Prof.Dr. SELVA ÇAVUŞ
  • Prof.Dr. SERKAN NACİ KOÇ
  • Doç.Dr. MEHTAP ŞAFAK BOROĞLU
  • Doç.Dr. SOLMAZ AKMAZ
  • Doç.Dr. TUBA GÜRKAYNAK ALTINÇEKİÇ
  • Dr.Öğr.Üyesi GÜLŞEN ALBAYRAK ARI
  • Arş.Gör.Dr. ALİ TUĞRUL ALBAYRAK
  • Arş.Gör.Dr. HASAN ÖZDEMİR
  • Arş.Gör.Dr. MUSTAFA FATİH ERGİN
  • Arş.Gör.Dr. VEDAT SARIBOĞA
  • Arş.Gör. DİLARA GÜÇTAŞ
Temel İşlemler ve Termodinamik Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. İSMAİL İNCİ ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. AYNUR ŞENOL
  • Prof.Dr. EROL İNCE
  • Prof.Dr. LUTFULLAH MUHAMMED SEVGİLİ
  • Prof.Dr. MEHMET BİLGİN
  • Prof.Dr. SÜHEYLA ÇEHRELİ
  • Prof.Dr. ŞAH İSMAİL KIRBAŞLAR
  • Doç.Dr. DİLEK ÖZMEN
  • Doç.Dr. SELİN ŞAHİN SEVGİLİ
  • Dr.Öğr.Üyesi ASLI GÖK
  • Dr.Öğr.Üyesi İBRAHİM METİN HASDEMİR
  • Dr.Öğr.Üyesi YAVUZ SELİM AŞÇI
  • Arş.Gör. EBRU KURTULBAŞ
  • Arş.Gör. EMRE YILMAZOĞLU
  • Arş.Gör. NİLAY BAYLAN

Maden Mühendisliği Bölümü

Cevher Hazırlama Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. İLGİN KURŞUN ÜNVER ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. ŞAFAK GÖKHAN ÖZKAN
  • Doç.Dr. HASAN HACIFAZLIOĞLU
  • Doç.Dr. KENAN ÇİNKU
  • Doç.Dr. ORHAN ÖZDEMİR
  • Dr.Öğr.Üyesi MEHMET FARUK ESKİBALCI
  • Arş.Gör.Dr. CAN GÜNGÖREN
  • Arş.Gör.Dr. İSMAİL DEMİR
  • Arş.Gör. MERT TERZİ
  • Arş.Gör. YASİN BAKTARHAN
Maden İşletme Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. ATAÇ BAŞÇETİN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. AHMET ERDAL OSMANLIOĞLU
  • Doç.Dr. ÜMİT ÖZER
  • Dr.Öğr.Üyesi ABDULKADİR KARADOĞAN
  • Dr.Öğr.Üyesi KAĞAN ÖZDEMİR
  • Arş.Gör.Dr. DENİZ ADIGÜZEL
  • Arş.Gör.Dr. SERKAN TÜYLÜ
  • Arş.Gör.Dr. ZEYNEP SERTABİPOĞLU
  • Arş.Gör. MERİÇ CAN ÖZYURT
Maden Mekanizasyonu ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. ALAETTİN KILIÇ ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. NURAY TOKGÖZ
  • Dr.Öğr.Üyesi UFUK GÖKHAN AKKAYA

Makine Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Prof.Dr. HASAN RIZA GÜVEN
Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. BANU KÖRBAHTİ
Bölüm Başkanı Yrd. Dr.Öğr.Üyesi MURAD KUCUR
Biyomekanik Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. RECEP BURKAN ( Vekil Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Arş.Gör. DERYA KARABULUT
Enerji Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. HASAN RIZA GÜVEN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Dr.Öğr.Üyesi FAZIL NİHAT BODUR
  • Dr.Öğr.Üyesi ŞULE KAPKIN
Konstrüksiyon Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. EROL UZAL ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. MAHMUT CÜNEYT FETVACI
  • Doç.Dr. ÖZDOĞAN KARAÇALI
  • Doç.Dr. YUNUS ZİYA ARSLAN
  • Dr.Öğr.Üyesi CÜNEYT ERTAL
  • Arş.Gör.Dr. BARIŞ SANDAL
  • Arş.Gör. AŞKIN MUTLU
  • Arş.Gör. FARUK ÖRTEŞ
  • Arş.Gör. MEHMET GÜÇLÜ
  • Arş.Gör. SUZAN CANSEL DOĞRU
Makine Malzemesi ve İmalat Teknolojisi Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. M. HÜSNÜ DİRİKOLU ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Dr.Öğr.Üyesi AZİZ SEZGİN
  • Dr.Öğr.Üyesi MUSTAFA DÜLGER
  • Arş.Gör.Dr. MEHMET ŞİRİN DEMİR
Makine Teorisi ve Dinamiği Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. SERDAR BARIŞ ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. NURKAN YAĞIZ
  • Prof.Dr. RECEP BURKAN
  • Doç.Dr. BAHA ZAFER
  • Doç.Dr. BANU KÖRBAHTİ
  • Dr.Öğr.Üyesi ERMAN ASLAN
  • Dr.Öğr.Üyesi LÜTFİ EMİR SAKMAN
  • Dr.Öğr.Üyesi MURAD KUCUR
  • Dr.Öğr.Üyesi YENER TAŞKIN
  • Arş.Gör.Dr. NURAY KORKMAZ CAN
  • Arş.Gör.Dr. ÖMÜR CAN ÖZGÜNEY
Mekatronik Ana Bilim Dalı
  • Doç.Dr. YÜKSEL HACIOĞLU ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Dr.Öğr.Üyesi BOĞAÇ BİLGİÇ
Otomotiv Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. NURKAN YAĞIZ ( Vekil Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Öğr. Gör. YASER ALAIWI

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanı Prof.Dr. GÖKHAN ORHAN
Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. CEM KAHRUMAN
Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. DERYA DIŞPINAR
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. GÖKHAN ORHAN ( Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Prof.Dr. ENVER OKTAY
  • Prof.Dr. İBRAHİM YUSUFOĞLU
  • Prof.Dr. SUAT YILMAZ
  • Prof.Dr. ŞERAFETTİN EROĞLU
  • Doç.Dr. ALİYE ARABACI
  • Doç.Dr. CEM KAHRUMAN
  • Doç.Dr. DERYA DIŞPINAR
  • Doç.Dr. İLVEN MUTLU
  • Doç.Dr. SEBAHATTİN KIRTAY
  • Dr.Öğr.Üyesi AHMET ORKUN KALPAKLI
  • Dr.Öğr.Üyesi GÖKÇE HAPÇI AĞAOĞLU
  • Dr.Öğr.Üyesi MELEK CUMBUL ALTAY
  • Dr.Öğr.Üyesi NURAY BEKÖZ ÜLLEN
  • Dr.Öğr.Üyesi SEDAT İLHAN
  • Dr.Öğr.Üyesi SELİM YILDIRIM
  • Dr.Öğr.Üyesi ŞENOL ÇETİNKAYA
  • Arş.Gör.Dr. AZADE YELTEN YILMAZ
  • Arş.Gör.Dr. ERAY ERZİ
  • Arş.Gör.Dr. MERT ZORAĞA
  • Arş.Gör. CEMAL ASLAN
  • Arş.Gör. EDA ERGÜN SONGÜL
  • Arş.Gör. ELİF GÜLOĞLU

Mühendislik Bilimleri Bölümü

Vekil Bölüm Başkanı Prof.Dr. ŞAH İSMAİL KIRBAŞLAR
Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. AMAÇ FATİH TUYUN
Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. PINAR KIRCI
Mühendislik Bilimleri Ana Bilim Dalı
  • Prof.Dr. ŞAH İSMAİL KIRBAŞLAR ( Vekil Ana Bilim Dalı Bşk. )
  • Doç.Dr. AMAÇ FATİH TUYUN
  • Doç.Dr. GÖKHAN ÇAYLI
  • Doç.Dr. PINAR KIRCI
  • Dr.Öğr.Üyesi UĞUR ODABAŞI
  • Öğr. Gör. EMİN ÖZDEMİR
  • Öğr. Gör. ERMAN ÇOKDUYGULULAR
  • Öğr. Gör. ZAKİR EMRE GÜVEN
  • Arş.Gör. BAHADIR AYDIN
  • Arş.Gör. MUSTAFA GÜLER
  • Arş.Gör. SEDA TEMEL