Doç.Dr. Adem ÇINARLI Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında Protokol İmzaladı

Fakültemiz Kimya Bölümü Öğretim Üyesi DOÇ. DR. ADEM ÇINARLI, TEKNOMELT TEKNİK MENSUCAT SAN. Ve TİC. A.Ş firması ile işbirliğini güçlendirmek ve ar-ge çalışmalarının uygulanabilir sonuçlarını sanayiye aktarımını sağlamaya yönelik işbirliğini çalışması gerçekleştirmiş ve protokol imzalamıştır. 


DOÇ. DR. ADEM ÇINARLI, tekstil kimyasalları, boya ve boyarmaddeler hakkında ulusal ve uluslararası çalışmaları ile alanında tanınmış bir araştırmacı ve görev yaptığı üniversitede farklı idari görevler bulunmuş bir akademisyen olarak bu iş birliğinde yer almaktadır. TEKNOMELT ise nonwoven sektöründe faaliyet gösteren şehrinde tek, yaptığı inovasyon ve arge çalışmaları ile ülkesinde ilklerden olan bir firmadır. 

Bu kapsamdaki çalışmalar, tarafların mutabık olacağı nonwoven kumaş üretimi ve makineleri alanındaki ar-ge projeleri kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar olup, işbirliği kapsamında, çalışmanın süresinin ve adımlarının, insan kaynaklarının, araç, gereç, malzeme gereksinimlerinin, parasal kaynakların, fikri haklar paylaşımının etkin şekilde planlanması gerçekleştirilecektir. Bu kapsamdaki çalışmalar, tarafların birlikte uygunluğunu kabul ettiği TÜBİTAK, KOSGEB, akademik kurumlar, devlet kurumları, dernek veya endüstri kuruluşuna başvuru yapılabilir.