İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Denizcilik Kulübü CNR Avrasya BOAT SHOW 2019'da Yerini Aldı

23 Şubat-3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen dünyanın ikinci en büyük tekne ve yat fuarı 14.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı (CNR Avrasya Boat Show) İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Denizcilik Kulübünün de katılımıyla CNR EXPO Yeşilköy’de yapıldı.

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen “CNR Avrasya Boat Show-14. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı”, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ını yaptığı açılışın ardından 23 Şubat'ta kapılarını ziyaretçilerine açtı ve 3 Mart’a kadar da devam edecek.

40’ın üzerinde ülkeden yaklaşık 85 bin ziyaretçinin katılımının beklendiği ve 3.500’ün üzerinde deniz aracının yer aldığı fuarda 4 bin liradan 102 milyon liraya kadar fiyat aralığında her bütçeye uygun tekne, yat ve yelkenliler deniz tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Denizcilikle ilgili birçok faaliyete katıldığı gibi, 23 Şubat-3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen bu organizasyonda da İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Denizcilik Kulübü olarak yerimizi alarak Bölümüzü ve Üniversitemizi temsil ediyoruz.

DENİZCİLİK KULÜBÜ

İstanbul Üniversitesi-Cerrhapaşa Denizcilik Kulübü, denizcilik sektörünün çevresel, ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak ve aynı zamanda denizcilik sektörü ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (DUİM) öğrencileri arasında bir köprü oluşturmak amacıyla 1995 yılında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulmuştur. Denizcilik Kulübü, 1996 yılında ALESTA adlı dergiyi çıkarmaya başlamış, 1999 yılında Ulusal Denizkızı Kongresi’ni başlatarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip tüm denizcilik öğrencilerinin bir araya gelmesini sağlamış, ayrıca yıl içinde gerek denizcilik sektöründen önemli isimlerin, gerekse DUİM mezunlarının katıldığı seminer, söyleşi ve paneller düzenleyerek üyelerinin sektörel konularda bilgi sahibi olmasına yardımcı olmuştur.

Diğer kulüplerden farklı olarak İÜC Denizcilik Kulübü, denizcilik sektörünün ilgiyle yaklaştığı birçok faaliyette bizzat bulunarak veya kendi bünyesinde sempozyumlar ve seminerler düzenleyerek öğrenciler ile sektördeki kurum ve kuruluşlar arasında benzerine rastlanmayan bir bağın kurulmasını sağlamaktadır.​